Zakończenie bardzo dobrej przygody Lecha Poznań w Lidze Konferencji Europy - Fiorentina FC wywalczyła awans do 1/2 finału!

Zakończenie bardzo dobrej przygody Lecha Poznań w Lidze Konferencji Europy - Fiorentina FC wywalczyła awans do 1/2 finału!

Wygrana i fenomenalny występ poznańskiego Lecha we Florencji - Fiorentina zakwalifikowała się do półfinału!

Fani piłki nożnej z naszego kraju przyzwyczaili się do tego, że kluby z naszej ligi dość szybko kończą przygodę z europejskimi rozgrywkami. Gigantyczną niespodzianką z pewnością jest więc to, że mamy połowę kwietnia, a ekipa Lecha Poznań do ostatnich minut pojedynku z Fiorentiną ACF walczyła o zakwalifikowanie się do półfinału pucharów europejskich. Naprawdę ciężko zaprzeczyć temu, że mistrz polskiej ligi w tym sezonie zaprezentował się niesamowicie. Piłkarscy eksperci z całego kraju w społecznościowych mediach dodają wiele dobrych recenzji na temat gry mistrza polski. Zakwalifikowanie się do ćwierćfinału rozgrywek europejskich to z całą pewnością gigantyczny sukces, ale gracze trenera Van Der Brooma mieli nadzieję na nieco więcej. I rzeczywistość udowodniła, iż awans do półfinału rozgrywek europejskich był całkowicie możliwy.

Poznański Lech nie był faworytem przed pierwszym meczem ćwierćfinałowym. Spora ilość dziennikarzy sportowych twierdziła, że ekipa ACF Fiorentiny, która pochodzi z włoskiej ligi jest faworytem. W fanach piłki nożnej z naszego kraju pojawiła się jednak myśl, że mistrz ligi polskiej ma szansę zaskoczyć swoich rywali. W finalnym rozrachunku okazało się, iż w pierwszym meczu ACF Fiorentina była dla mistrza Ekstraklasy zbyt silna. Na trybunach przy Bułgarskiej zawodnicy z Florencji wygrali wynikiem cztery do jednego i bardzo mocno zbliżyli się do awansu do 1/2 finału. Przed starciem rewanżowym wyczuwalny był spokój w obozach obu zespołów. I chociażby dlatego we Florencji gra KKS Lecha Poznań była ogromnym zaskoczeniem dla miejscowych kibiców. Mistrz PKO Ekstraklasy prowadził we Florencji z faworyzowaną Fiorentiną rezultatem trzy do zera 20 minut przed końcem rewanżowego spotkania. Rezultat ten znaczył, iż na kibiców czeka dodatkowy czas gry i piłkarze z Poznania mają szansę na awans do półfinału Ligi Konferencji. Nieszczęśliwie linia obrony Lecha Poznań popełniła 2 gigantyczne błędy w końcówce spotkania, które zakończyły się golami dla gospodarzy. To w ostatecznym rozrachunku pogrzebało szansę na awans i walkę o zwycięstwo w zmaganiach Ligi Konferencji Europy. Mistrz polskiej ligi zaprezentował się świetnie w obecnie trwającym sezonie pucharów europejskich i należy to podkreślić. Jest to bez cienia wątpliwości nadzieja na to, iż z każdym nadchodzącym rokiem będzie dużo lepiej.